جلسه هفتم: کاربرد رسانه در وردپرس چیست

در این جلسه به معرفی بخش رسانه ها در وردپرس می پردازیم. البته تنظیمات رسانه در بخش تنظیمات انجام می شود.همانطور

که از نام “پرونده چند رسانه ای”مشخص است، ما در اینجا در مورد گذاشتن تصویر صحبت می کنیم، ولی می توانید هر نوع فایل

چند رسانه ای، اعم از تصویر،صوت، ویدئو و حتی فایلهای فشرده و pdf و …را نیز به همین شیوه در سایت خود آپلود کرده و با

دیگران به اشتراک بگذارید.

  • معرفی رسانه در وردپرس

منظور از رسانه، پرونده‌هایی است که بر روی هاست بارگذاری می‌شود. رسانه دو قسمت دارد: ۱- کتابخانه ۲- افزودن

 رسانه در وردپرس

کتابخانه

فایل های رسانه ای شامل تصاویر، فیلم، صدا و حتی اسناد هستند. صرف نظر از جایی که رسانه را در سایت آپلود می کنید. لیست تمام عناصر چند رسانه ای در کتابخانه موجود است،

می توانید آنها را مشاهده، ویرایش و مدیریت کنید. به عنوان مثال میتوانید عناصر چند رسانه ای را بر اساس نوع پرونده و تاریخی که در سایت آپلود شده اند طبقه بندی کنید و یا می توانید

در میان آنها جستجو کنید و یا نوع نمایش دادن پرونده ها را به صورت شبکه ای و لیست تعیین کنید. دکمه افزودن برای آپلود سریع عناصر چند رسانه ای است. کتابخانه در وردپرس، عناصر

چند رسانه ای تازه افزوده شده را نمایش میدهد.

 

افزودن

در قسمت افزودن چند رسانه ای می توانید فایل های صوتی، ویدئویی، متنی و تصویری را بارگذاری کنید. آپلودهای تصویر اطلاعات مربوط را در پایگاه داده خود اضافه و ذخیره کند.

بعد از فشردن دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای صفحه ای مانند زیر برای شما پدیدار خواهد شد. در اینجا عکسهایی که قبلا ذخیره کرده اید، نمایش داده می شوند.

 رسانه در وردپرس


 

  • آپلود تصویر از طریق مراجعه به منوی رسانه

برای آپلود تصاویر در سایت، به منوی رسانه بروید و سپس به زیر منوی افزودن بروید. صفحه ای مانند زیر برای شما پدیدار خواهد شد :

برای بارگذاری تصویر کافی است تا آن را روی کادر بکشید و رها کنید و یا روی دکمه “گزینش پرونده ها” کلیک کنید و فایل مورد نظرتان را بارگذاری نمایید.

پس از آپلود کردن پرونده های دلخواه، میتوانید آنها را انتخاب کرده و با کلیک بر روی دکمه “گذاشتن در نوشته” تصاویر انتخاب شده را در نوشته یا برگه خود قرار دهید.

متنی که در “متن جایگزین” وارد می کنید به عنوان تگ alt تصویر در سایت به نمایش در خواهد آمد و متنی که در بخش “توضیح ” وارد کنید به عنوان caption (زیر نویس)

تصویر نشان داده می شود. تنظیمات موجود در بخش “تنظیمات نمایش پیوست” نحوه نمایش تصویر در سایت شما را تعیین میکند. برای قرار دادن تصویر در وسط، چپ یا راست

نوشته میتوانید گزینه ی “چیدمان” را به دلخواه خود تنظیم کنید. در بخش “پیوند به” میتوانید تعیین کنید که تصویر شما به چه آدرسی لینک شود.

در این بخش برای حذف لینک میتوانید گزینه ی “هیچ کدام” را انتخاب کنید و برای افزودن لینک دلخواه به تصویر میتوانید گزینه “نشانی دلخواه” را انتخاب کرده و سپس

لینک دلخواهتان را برای تصویر وارد نمایید و در پایان در بخش “اندازه” میتوانید تعیین کنید که تصویر شما با چه اندازه ای در نوشته قرار بگیرد.

هر نوع فایل چند رسانه ای، اعم از تصویر، صوت، ویدئو و حتی فایلهای فشرده و pdf و … را از همین روش می توانید آپلود کنید.

  • ویرایش تصویر در وردپرس

برای ویرایش تصویر دو راه وجود دارد:

۱– رفتن به منوی رسانه و کلیک بر روی تصویر، صفحه ای برای شما باز می شود،عکس را ویرایش کنید.

 ۲– بر روی تصویر کلیک  درهنگام نوشتن مطلب و قرار دادن عکس، تا شکل مداد روی تصویر ظاهر شود، سپس تصویر را ویرایش کنید.

 

  • ایجاد گالری تصاویر در وردپرس

برای ایجاد گالری در ویرایشگر نوشته یا برگه، ابتدا بر روی دکمه “افزودن پرونده چند رسانه ای” کلیک کنید. سپس بر روی لینک ساخت گالری کلیک کنید و تصاویر

مورد نظر را برای ایجاد گالری انتخاب کنید. در پایان بر روی دکمه “گالری تازه بسازید” کلیک کنید.

  • حذف پرونده چند رسانه ای از وردپرس

حذف پرونده چند رسانه ای از وردپرس بسیار ساده است. کافی است در زیر تصویر مورد نظرتان  در منوی رسانه، بر روی لینک “پاک کردن برای همیشه” کلیک کنید.

در مورد نحوه تنظیمات رسانه در جلسه مربوط به تنظیمات صحبت خواهیم کرد. در این قسمت تنها به معرفی اجمالی قسمت رسانه در ورد پرس می پردازیم.